03.10.2012

Ціна на молоко 2,20 – керівники підприємств пообіцяли

Кабінет Міністрів нашої країни 22.08.20012 року затвердив постанову, у якій говориться про те, що за тонну молока незбираного другого ґатунку ціна має бути не менше ніж 2200 гривень — це без податку на додану вартість. Закон про ціни на молоко набрав чинності 1 вересня цього року.
Інформація про Постанову була надана управлінням облдержадміністрації у справах преси та інформації.
Для того, щоб контролювати виконання цієї постанови, Олександр Шанойло, який є заступником голови облдержадміністрації, провів 11 вересня поточного року нараду з керівниками підприємств, які займаються молокопереробкою.
На початку засідання він відзначив, що розуміє селян, які мають особисті підсобні господарства, адже саме вони постачають на підприємства з молокопереробки більше ніж 45% молока.
За словами Анатолія Максака, начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, зниження цін закупки в підсобних господарствах призводить до зменшення поголів’я на селі, викликає соціальні проблеми та зупиняє розвиток галузі тваринництва.
У цілому виробництво молока по області за січень-серпень цього року зросло на1,3% порівняно з цим періодом минулого, та це тільки за рахунок молока, яке виробили сільськогосподарські підприємства. Але скоротилися обсяги молока, що вироблене особистими господарствами на 3%.
Олександр Шанойло переконує, що виправленню цієї ситуації та забезпечення балансу роздрібних і закупівельних цін допоможе виконання даної Постанови.
Керівники усіх молокопереробних підприємств області , які були присутні на нараді, підтвердили, що виконуватимуть цю Постанову Кабінету Міністрів і оплата буде здійснюватись згідно з затвердженим рівнем цін на молоко, які є мінімально допустимі.
Хто отримає соціальні пільги?.
Соціальна податкова пільга має застосовуватись у вигляді заробітної плати, у тому випадку, якщо вона не перевищує суму, яка дорівнює прожитковому мінімуму, який діє з 1 січня звітного року для працездатної людини, яка помножена на 1,4 та округлена до 10 найближчих гривень.
Ця інформація була надана податковою інспекцією у м.Чернігів.
Для працездатних осіб встановленим розміром заробітної плати є сума, яка дорівнює 1073 гривні, вона встановлена 1 січня 2012 року. У поточному році соціальна пільга буде застосовуватися до місячної заробітної плати, що нарахована, якщо її сума менше ніж 1500 гривень.
У разі, якщо заробітна плата, що нарахована, перевищуватиме встановлений розмір, соціальна пільга надаватися не буде, незалежно від категорії до якої належить платник податку, який має її одержувати.
Соціальна пільга не застосовується якщо є доходи, які йдуть окремо від заробітної плати.
Відтак податкова соціальна пільга (ПСП) у поточному році дорівнює: ІІІ категорія (200% ПСП) – 1073 гривні ; ІІ категорія (150% ПСП) – 804 грн. 75 коп.;І категорія (100% ПСП) – 536 грн. 50 коп.
У випадку якщо платнику податків надано право отримувати пільги з декількох підстав, він отримує ту пільгу, яка має найбільший розмір за умови, якщо всі процедури дотримані. Але у випадку, коли на утриманні особи двоє або більше дітей або діти-інваліди (дитина-інвалід), податкова соціальна пільга має додаватися до пільги.