28.02.2013

Чи була епідемія?

В управлінні облдержадміністрації Галина Василькова (охорони здоров’я) та Анатолій Заліський (освіти і науки) разом з заступником директора обласного лабораторного центру Держсанепідемслужби Анатолієм Валовенко для журналістів провели термінову прес-конференцію щодо масового захворювання дітей Старобасанської школи-інтернату Бобровицького району.  Терміновістю проведення такого прес-заходу було те, щоб не створювалися дуті сенсації (так звані Інтернетівські «качки»). На жаль, багато ЗМІ просто жити не можуть без того, щоб не викинути щодня для читачів, слухачів чи глядачам якусь сенсацію. При цьому абсолютно неважливо — правда це буде чи ні.

Ситуація у Старобасанській школі-інтернаті контрольована.

В школі-інтернаті у неділю побували гості — волонтери однієї благодійницької місії зі столиці. Протягом дня діти разом із ними доволі весело провели час у різноманітних іграх, змаганнях тощо. Крім того, волонтери разом із дітьми у спеціальних побутових кімнатах (де дітей навчають куховарити) готували печиво (всі продукти, які привезли з собою волонтери, мали відповідні сертифікати). А вже перед від’їздом, як годиться, гості почастували діточок тістечками та цукерками.

Увечері, о шостій вечора до Бобровицької ЦРЛ (центральної районної лікарні) надійшов виклик зі Старобасанської школи-інтернату про випадок групового захворювання учнів (скарги на болі в животі, нудоту, головний біль, підвищення температури тощо). Двох осіб лікарі госпіталізували.

Потім, через три години знову було отримано зі школи-інтернату другий виклик, як результат — госпіталізована третя дитина. Адміністрацію Бобровицької ЦРЛ про випадок харчового отруєння повідомила медсестра школи-інтернату, яка й прийняла рішення про проведення огляду всіх учнів. Після огляду 43 дітей адміністрацією лікарні було прийняте рішення про госпіталізацію учнів (як із проявами захворювання, так і контактних). Адже попереду була ще вся ніч, і навряд чи персонал школи зміг би допомогти, коли б раптом почалися ускладнення. Для дітей створили відповідні умови та дещо перепрофілювали одне з відділень лікарні. Шестеро пацієнтів перебували на ліжках інтенсивної терапії. Медична допомога надавалася в необхідному обсязі. Форми перебігу хвороби — середня та легка. Попередній діагноз — харчова токсикоінфекція.

Наступного дня зі стаціонару виписали, після проведення відповідного обстеження, 15 дітей. Ще сімох виписали протягом двох-трьох днів. Бригада фахівців Держсанепідслужби проводить епідеміологічне розслідування.

Зрозуміло, що справою зайнялися і правоохоронці. Відомості за вказаним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Відкрито кримінальне провадження, хід якого взято на контроль прокуратурою області.

В січні-лютому поточного року в Ніжині Держсанепідслужба проаналізувала захворюваність на кишкові інфекції. По кожному випадку дизентерії проведено всі необхідні протиепідемічні заходи. Тобто відібрано проби води та харчових продуктів, узято змиви, за епідпоказаннями проведено медогляди працівників харчоблоків шкіл та контактних осіб. Твердження щодо спалаху дизентерії з водним фактором передачі, не відповідає дійсності. З листопада минулого року по теперішній час від хворих та із зовнішнього середовища збудник дизентерії не виділявся. Нині ситуація перебуває під контролем працівників санстанції.

 

  • Гость: Ситуація і насправді дивна, потрібно якомога швидше вирішувати, адже мова йде про дітей
  • Гость: Главное, что все живы остались, если на следующий день выписывать, значит ничего серьезного