22.01.2013

Чи буде можливість у селах Чернігівщини чути радіо?

За останні роки, із розвитком інтернету та цифрових технологій, місцеве проводове радіомовлення відступає на останнє місце. На Чернігівщині виробництвом радіопередач займається обласна державна телерадіокомпанія. За словами гендиректора кампанії Анатолія Тютюнника, програми виробляється на замовлення держави, згідно наданих ліцензій, а потім вже розповсюджуються у мережі. А з останнім є дуже велика проблема. Розповсюдженням займаються два підприємства: Укртелеком (проводова мережа знаходиться у його відомстві), та Концерн радіомовлення, зв’язку і телебачення (Чернігівська філія), яка займається переважно ефірним способом передачі інформації.
За останній час, з проводовим мовленням існують серйозні проблеми. Представлена мережа значно скорочується і цей процес незворотній. Така тенденція до скорочення нажаль не тільки на Чернігівщині, але у по всій Україні в цілому. Тому, що проводити дроти, ставити опори та інше – дуже витратно і вже нікому не вигідно, тому такими мережами ніхто не хоче займатися і обслуговувати. Тому звичайний радіосигнал рідко доходить до дальньої сільської хати. Сучасні передові цифрові технології швидкими темпами випереджають дротове мовлення. На Чернігівщині на сьогоднішній день залишилось лише 60 тисяч радіоточок. В зв’язку з цим районні радіо відділення всі припинили своє існування.
Вихід на даний момент є, зайнятися розвитком ефірним телебаченням, де сигнал передається ультразвуковими хвилями з однієї вежі на іншу. Достатньо широкого оберту та швидкого розвитку за останній час набувають FM частоти для розповсюдження сигналу у FM діапазоні.

  • Гость: Чиновники должны понять, что в селах живет много стариков, которые еще в советские времена привыкли слушать радио
  • Гость: З одного боку так, а з іншого, краше ці кошти виділити на розвиток телебачення, з цим неможливо не погодитись