27.12.2012

Чернігівським немовлятам допомагатимуть американські медики в режимі онлайн

У чернігівському пологовому будинку відтепер є можливість виходити на зв’язок зі своїми американськими колегами онлайн для отримання необхідної консультації. Відтепер немає гострої необхідності для транспортування до столиці України недоношених немовлят, або тих діток у кого при народженні є загроза життю.

У пологовому будинку встановлений найсучасний телемедичний центр зі самим швидкісним інтернетом, для того, щоб система працювала безперебійно, та у будь-який момент можна було якомога швидше вийти на консультаціонний зв’язок з відомими американськими колегами. Підключення такого інтернету коштувало більше ніж 30 тис. грн., але це все було оплочено іноземними благодійниками.

Таким чином, встановлення даного комплексу стало можливим завдяки американському благодійному фонду «Фонд допомоги та розвитку дітям Чорнобиля». Наданий комплекс складається з декількох моніторів з аудіо гарнітурою, вєбкамерою, апарату ультразвукової діагностики. Оціночною вартістю більше ніж у півмільйона гривень.

Зі слів головного лікаря Василя Гусака, вже пройшли перші вдалі випробування цієї системи, тепер лікарі налагоджують інформаційні зв’язки онлайн з іншими відомими клініками.

Від даної благодійної організації, міський пологовий будинок отримує такі дорогоцінні подарунки вже не вперше. Нещодавно благодійниками було встановлено у лікарні два апарати для штучної вентиляції легень у недоношених немовлят, та реанімаційне обладнання.

  • Гость: Така практика схожа на діяльність перинатального центру, неозброєним оком видно покращення розвитку медицини в нашій області