30.04.2013

Чернігівські дослідники презентували видання «Ройська сотня»

Не дочекавшись травневих свят, Сергій Горобець разом з Ігорем Ситим презентував наукове видання, котре отримало назву «Ройська сотня» на честь селища Роїще, що знаходиться в межах Чернігівського району. Автори книги більшу частину свого життя присвятили дослідженням. Останнім часом вони більше схиляються до вивчення історію козацької України. Видання хоч і невеличке, але повністю освітлює події, котрі відбувались на околицях Чернігова.

Переважна більшість інформації була запозичена з архівних джерел. У ході складення матеріалу автори чітко дотримувались хронології подій. Перша із них датується ще часами Київської Русі, а завершується розповідь на ліквідації Гетьманщини, котра відбулась під завісу XVIII століття.

Презентована книга орієнтується на широке коло читачів, інформація доступна для розуміння не лише дорослим, а й дітям. Ігор Ситий разом з Сергієм Горобцем стисло розповіли про всі військові бої, котрі проходили поруч з Черніговом. Як було вказано вище, дослідники охопили великий часовий відрізок історії.

Дивовижно, але вченим вдалося дізнатись навіть імена і прізвища багатьох ройських сотників та їх старшин. Наводиться стисла характеристика про кожен населений пункт, також є перелік дворів та родин. Таким чином читач зможе дізнатись про долю багатьох козаків. Автори обіцяють, що ця книга є лише першим етапом реалізації грандіозного проекту, адже вони планують здобути якомога більше інформації щодо сотників та освітлити її у наступних виданнях. Участь у презентації книги взяв Андрій Курданов, він висловив чимало компліментів на адресу авторів. До слів голови районної Спілки краєзнавців приєдналися бібліографи та письменники. А історик Олександр Ляшев зазначив, що Сергію Горобцеві та Ігору Ситому вдалось створити чудовий матеріал, котрий доступний для вивчення широкому колу читачів. Найближчим часом екземпляри будуть передані до чернігівських бібліотек та навчальних закладів.

  • Гость: Дуже цікаве видання, завдяки таким письменникам сучасна молодь дізнається про історію рідного краю