12.11.2013

Чернігівська влада вирішувала питання гуртожитків

15

Сьогодні Сергій Андрос провів нараду комісії, котра займається вирішенням житлових питань щодо мешканців гуртожитків. Заступник мера Чернігова розпочав засідання з приємної новини. Мова йшла про впровадження нового законопроекту, за умовами якого незаконно приватизовані гуртожитки, котрі знаходились на балансі збанкрутілих підприємств, перейдуть у комунальну власність. Як наслідок, у влади з’являються законні підстави для надання квадратних метрів громаді. До того ж жителі матимуть змогу приватизувати кімнати.

Звичайно, власник гуртожитку може не надати дозвіл на передачі об’єкту до комунальної власності. У такому разі мерія подаватиме позов до суду і долю споруди вирішуватиме Феміда. Такі дії прописані в умовах нового законопроекту, який був ухвалений Верховною Радою України. Враховуючи зміни у чинному законодавстві, чимало часу учасники заходу витратили на вирішення питань передачі житлових приміщень у власність громадян.

Нещодавно мешканці Чернігова, котрі проживають у будинках, які розташовується за адресами вул. Кільцева 20, просп. Перемоги 205 та вул. Генерала Бєлова 8, подали звернення до міськради. За результатам обговорень комісією були надані відповідні дозволи. Причому ніхто з членів комісії не заперечував передачі житла у власність мешканців, за що громада дуже завдячує владі.

Також на засіданні було розглянуто низку інших питань. Одне із них стосувалось громадян, які проживають у гуртожитку, що розташовується на вулиці Шевченка 24б. Люди звернулись до міської ради з проханням подати позов до суду на адресу підприємства «Сіверянка». Як зазначає громада, на даний момент компанія стягує заборгованості за проживання у гуртожитку. За словами самих мешканців, за користування послугами вони сплачують надто високі кошти і проживати їм тут не вигідно. Тому вони попрохали владу розібратись у справі.

Як зазначив заступник мера Чернігова, найближчим часом посадовці візьмуться за ліквідацію поточної проблеми. Під час засідання Сергій Андрос доручив представникам юридичного відділу мерії досконало вивчити ситуацію, про яку йшла мова вище. Передусім фахівці мають провести зустріч з мешканцями гуртожитку та детально опрацювати кожну скаргу. Після цього юридичний відділ повинен на законних підставах встановити, на чиїй стороні правда, адже питання дійсно є досить спірним. Звіт фахівці подадуть на наступному засіданні.

  • Гость: Чиновники молодцы в том плане, что взялись за решение актуального вопроса
  • Гость: Хочеться, аби скоріше вирішили питання по усім гуртожиткам, оскільки в зазначеному переліку мого будинку немає