19.12.2013

Чернігівська прокуратура постановила взяти під охорону міський довгобуд

30d0dfad7cc0bb265615b72ade52de89

Прокуратура Чернігова цього тижня подала результати чернігівському голово про те, що треба усунути порушення вимог за природоохоронним законодавством.

Порушення, які виявила прокуратура міста під час запланованої перевірки стоять перед усім в невиконанні деяких заходів, які були офіційно затверджені чернігівською владою в рамках Програми поліпшення екостану Чернігова, що було заплановано зробити протягом 2013 року.

За майже увесь рік ці заходи були профінансовані лише на чверть. І тому не виконаними залишились багато запланованих заходів: поетапна заміна фаутних і аварійних насаджень, меліоративні роботи по ложу водосховища під номером 1 на річці Стрижень, а також розчищення від сміття русла цієї ріки. Окрім цього не було виконані такі роботи: ремонт системи зливного водовідводу та реконструкція очисних споруд міської зливної каналізації, і мабуть одне з головних заходів – розробка схеми санітарного очищення та прибирання Чернігова залишилось без належної уваги. Схоже явище можна було спостерігати у фільмі молодёжка 17 серия особливо нагадує про вищеописані події.

Крім цього, у поданні прокуратури йшлося і про виявлення не благодійного контролю за тим, як будуються частини комплексу споруд, котрі розташовані на місцевому полігоні твердих побутових відходів у селі Масани. Споруду почали будувати ще в 2012 році, але, через недостатнє фінансування, підрядник був змушений заморозити будівництво. На даний момент, в споруду «вже вкладено» більше мільйона гривень з держбюджета. Але незважаючи на це, прокуратура має інше бачення по цій проблемі, що і було зафіксовано, як ще один «факт порушення» — будівля була не законсервована: діри в стінах, відсутність нормального забору, і споруда не має охорони, що ставить під загрозу збереження міського майна та спеціального обладнання на території довгобуду.

На сьогоднішній день, звернення прокуратури на розгляді в міській раді. «Але довгобуд на полігоні твердих відходів вже знаходиться під охороною» — відмітили у прес – службі прокуратури Чернігова.