07.12.2013

Чернігівська область шукає власні джерела надходження коштів до бюджету

1

Кожний суб’єкт економічної діяльності в Чернігові знаходиться на особовому рахунку. Важлива кожна копійка, яка надходить до обласного бюджету. До одного з таких підприємств з робочим візитом навідався губернатор області Володимир Хоменко. Комунальне енергогенеруюче підприємство «Чернігівська ТЕЦ» робить велику і відповідальну справу для жителів регіону. Забезпечені теплом всі жителі міста, державні установи, навчальні та дошкільні заклади. Та це не весь перелік того, що робить ТЕЦ. Виробляючи величезну кількість електроенергії, підприємство транспортує її навіть за кордон.

В результаті до бюджетів міста і області надходять такі необхідні для регіонального розвитку кошти. Тим більше, що в планах серйозна реконструкція об’єкта. Володимир Миколайович наголосив, що Чернігівська ТЕЦ уже давно викликає у місцевої влади занепокоєння, адже її обладнанню вже більше півстоліття. Враховуючи ті обставини, за допомогою яких на підприємстві відбулись помітні позитивні зрушення, влада зобов’язана надати колективу посильну допомогу. Тому в наступному році очікується велика робота з проектування та переобладнання підприємства. А для цього потрібні немалі кошти. Ще ніхто не бачив Державного бюджету на 2014 рік, тому дуже важко прогнозувати план надходження субвенцій з Києва.

Голова облдержадміністрації, спілкуючись із журналістами місцевих ЗМІ, виразив надію на те, що регіони не будуть обділені. Та в будь-якому випадку, в першу чергу необхідно розраховувати на власні сили. Окрім того, очільник області відповів на болючі питання стосовно затримки заробітних плат. Для працівників бюджетної сфери є добра новина: область отримала дотацію в розмірі майже 80-ти мільйонів гривень. Вже наступного тижня  влада очікує надходження коштів з державного бюджету, що дасть змогу розрахуватись з людьми та здійснити всі соціальні виплати.

В наступномуроці обставини будуть далеко не найкращими, тому потрібно дуже добре поміркувати, щоб більше не потрапляти у подібну ситуацію. На місцеву владу лягає велика відповідальність, необхідно врахувати особливості Чернігівської області і оцінити всі її можливості. Перед тим, як давати субвенціі з центрального бюджету, Міністерство економіки затребує звіту стосовно наших здобутків.