16.08.2013

Чернігівщина готується до відзначення свята Хрещення Русі

Заступник очільника Брянської області (Росія) провів засідання з колегією, під час якого обговорив питання проведення Міжнародного фестивалю «Слов’янська єдність 2013». За словами Анатолія Теребунова, на даний момент спеціалісти займаються вирішенням питань, котрі стосуються організації заходу. Кілька днів тому біля монумента Дружби пройшло засідання, під час якого детально обговорювались усі тонкощі. У ході зустрічі представники влади приділили особливу увагу ключовому заходу, його роль гратиме божественна літургія за участі представників прикордонних областей України, Росії та Білорусії.
Керівником літургії призначено Блаженного Володимира Настоятеля Української Православної Церкви, Московського Патріархату та Митрополита Волокамського Іраліона Голови відділу внутрішніх церковних зв’язків Московського Патріархату. Організатори обіцяють, що захід буде проведений на вищому рівні. До речі, сам фестиваль приурочений 1025-й річниці Хрещення Русі. Участь у церемонії відзначення свята візьмуть майстри не лише з Чернігівської, а й Брянської та Гомельської областей. Саме вони представлять вироби декоративно-прикладного мистецтва, а виставка отримала назву «Краса Божого світу».
Окрім того, з нагоди свята в трьох країнах пройдуть мітинги за участі офіційних делегацій. Аби підвищити цікавість громади до фестивалю, організатори ухвалили рішення провести спортивні змагання. Таким чином фахівці мають намір залучити молоде покоління. З нагоди Хрещення Русі пройде зустріч представників громадських організацій Чернігівської, Брянської та Гомельської областей. А дітлахи в свою чергу візьмуть участь у розважальних іграх та конкурсах. Загалом свято запам’ятається усім поколінням.
За словами Анатолія Теребунова, фундамент для фестивалю вже закладений, до цього дня спеціалісти встигли виконати чималий об’єм роботи. Цього разу слід очікувати на ноу-хау. Зокрема, мова йде про пропаганду здорового способу життя, в рамках цієї програми російська сторона обмежить реалізацію алкогольних напоїв. Що стосується білорусів та українців, то вони не пішли на зустріч своїм географічним сусідам. Але заступник губернатора Брянської області сподівається на зміну рішення з боку представників Чернігівської та Гомельської областей.

  • Гость: Цікаво, чому ідею росіян стосовно заборони доступу на цигарки не підтримали, релігійне свято все ж таки