17.02.2013

«Чернігівобленерго», «Чернігівгаз», «Облтеплокомуненерго» найголовніші монополісти – порушники

Підсумки роботи у 2012 році підбито в обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України Чернігівської області.

При виконанні покладених функцій по контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, захисту інтересів підприємців та споживачів від порушень основна увага територіального відділення комітету приділялась виявленню та припиненню порушень конкуренційного законодавства у вигляді зловживання монопольним становищем, антиконкурентних узгоджених дій та недобросовісної конкуренції, а також контролю за дотриманням вимог законодавства про захист економічної конкуренції на ринках суб’єктів природних монополій, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, оптової реалізації хліба та хлібобулочних виробів, закупівлі молока для промислової переробки, державних закупівель, реалізації нафтопродуктів.

У звітному році пріоритетним напрямком діяльності територіального відділення Антимонопольного комітету був захист прав та інтересів підприємців і споживачів на соціально важливих ринках.

Підвищену увагу приділяли ринку хліба, в структурі якого здійснюють діяльність 39 суб’єктів господарювання, серед яких три потужні монопольні утворення: ПАТ «Чернігівський хлібокомбінат», ПАТ «Ніжинський хліб» та ПрАТ «Прилуцький хлібозавод», яким надавались обов’язкові для розгляду рекомендації. Завдяки вжитим заходам ціни на основні види хліба на протязі 2012 року залишались стабільними.

На протязі звітного періоду розглянуто 86 справ та припинено 273 порушень та дій, що містили ознаки порушень законодавства про захист екомічної конкуренції. Накладено 746,18 тис.грн. штрафів, перераховано до державного бюджету 802 тис. грн. штрафних санкцій. Економічний ефект припинених порушень склав 1 317,311 тис.грн. Загальна сума відшкодованої шкоди – 1087,75 тис.грн.

Значна кількість порушень була виявлена на ринках природних монополістів. Були розглянуті справи проти: ПАТ «Чернігівгаз», ПАТ «Чернігівобленерго», ПАТ «Облтеплокомуненерго», ТОВ «НіжинТеплоМережі», КП «Прилукитепловодопостачання» Прилуцької міської ради. Товариства визнали та припинили порушення. Перераховано розмір плати за опалення та повернуто споживачам 77 079,65 грн.

На ринку послуг припинено порушення з проведення ветеринарно-санітарної експертизи з боку Чернігівської та Ніжинської міських державних лікарень, Коропської, Корюківської, Новгород-Сіверської, Сосницької, Бобровицької, Талалаївської районних державних лабораторій ветеринарної медицини. Порушники визнали, припинили порушення та сплатили до державного бюджету накладений штраф у загальному розмірі 30 тис.грн.

Проти молокопереробних підприємств ПрАТ «Новгород-Сіверський сирзавод», ПАТ «Чернігівський молокозавод», ТОВ «Полісся-молоко», ДП «Аромат» в особі філії «Ніжинський міськмолзавод», ПП «Консалтингова фірма «Прометей» в особі філії «Менський сир», ТОВ «Лосинівський маслосирзавод» та ПрАТ «Городнянський маслозавод» розглянуті справи щодо застосування різних цін до рівнозначних угод із суб’єктами господарювання без об’єктивно виправданих на те причин. Відповідачі сплатили штраф у загальному розмірі 59,5 тис.грн.

Голова обласного відділення Анатолій Свириденко наголосив, що запорукою успішного виконання покладених на відділення завдань є тісне співробітництво з державними органами, підприємцями та громадкістю. Конкуренційне законодавство України є потужним засобом захисту економічних прав підприємців та споживачів, і ми дуже розраховуємо на підтримку і активність всіх небайдужих людей. Забезпечення довгострокових інтересів підприємців та споживачів завжди було й залишається пріоритетом Комітету, як ключового державного органу, що забезпечує підтримку та захист економічної конкуренції.

  • Гость: Незвично бачити у чорному списку Обленерго, я гадав, що спеціалісти тут більш відповідальніші
  • Гость: Если власть не может уследить за деятельностью предприятий, то нужно создать специальную комиссию