04.11.2014

Білорусь ввела заборону на імпорт свинини

Заборона на імпорт свинини

Департамент продовольчого і ветеринарного нагляду РБ заявив про те, що Білорусь ввела заборону на імпорт свинини та іншої різної тваринницької продукції з Чернігівської області.

Введено категоричну заборону на експорт на територію Білорусі свиней, свинини і виготовленої з неї продукції.

Заборона поширюється на кишкову, рогoкопитну і шкіряну сировину, щетину, кормові добавки і корми для тварин. А також на добавки для собак, кішок і готові корми для них, виготовлені з української сировини, які не пройшли термообробку.

Не можна вивезти з Чернігівської області до Білорусі і мисливські трофеї від сприйнятливих до захворювання тварин.

Обмеження також поширилися і на поставки списаного обладнання для забою, обробки та утримання свиней.

Читайте також: Російські свині — збудники африканської чуми свиней в Чернігівській області, 400 тисяч гривень компенсації селянам в зоні спалаху африканської чуми свиней в Чернігівській області

Також департамент вирішив, що необхідно ввести додаткові заходи з контролю біологічного захисту великих свинарських комплексів, господарств і ферм абсолютно всіх форм власності.

Нагадаємо, що восени в Чернігівській області було зареєстровано три спалахи АЧС. Перша – в Корюківському районі зафіксована на початку вересня. Пізніше, АЧС виявили в Ніжинському районі та Щорсі. А пізніше труп дикого кабана, хворого на африканську чуму виявили в Куликівському районі.